On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je sobota, 22. července 2017

rss

Voda ve všech podobách

rv281010cTento autor je důkazem rychlého vývoje fotografické techniky. Přestože je, jak vidíte,  ještě mladý, zažil na vlastní kůži fotografování na náš legendární fotoaparát Pionýr a prokousal se přes kinofilmové přístroje a negativní proces k diapozitivům na středoformátu Zenza-Broniky až k dnešním špičkovým digitálům Canon.

rv281010dTechnika je však jedna věc, ale obsah, kvalita, emoce, kompozice, zpracování v počítači jsou to, co dělá pouhý obrázek fotografii a za tím vším stojí pořád jen fotograf a jeho oko, vtip, cit a hlavně myšlenka, kterou chce nám divákům sdělit a zvěčnit svou fotografií. Bez toho všeho by byla fotografie pouhým nic neříkajícím cvakem.

rv281010aAutor Zdeněk Ondruš, ač fotoamatér, se vlastní pílí, studiem a hlavně důsledností vypracoval v Krajinářské fotografii, která je jeho prioritou, k opravdovému mistrovství. Jeho fotografie hovoří o krásách naší vlasti, která je jeho fotografickým revírem a jsou pro milovníky naší přírody opravdovým Pohlazením po duši. Jeho fotografie patří vždy k nejlepším na mnoha výstavách a reprezentují náš fotoklub, ale i českou republiku v zahraničí a na četných kalendářích. Málokdo však už za nimi vidí ten strávený čas, časné vstávání, dlouhé náročné cesty autem, na kole, ale hlavně pěšky, obtěžkán fotografickým náčiním, v zimě, sněhu, dešti, aby ulovil, když počasí dovolí, nějaký zajímavý záběr do svého bohatého archivu.

rv281010bTo by bez opravdové lásky k přírodě a fotografii ani nebylo možné. Zkrátka Nic není zadarmo. Je však i dobrým tátou 2 dítek, dobrým kamarádem a pochvalu zasluhuje i za to, že své těžko nabyté zkušenosti a praxi se nebojí předávat a rád poradí ostatním členům fotoklubu, včetně mládeže z našeho mládežnického fotoklubu Fomus.

Název výstavy „Voda ve všech podobách“ je fotografickým zobrazením rozmanitosti atmosférické vody na začátku vodního koloběhu na zemi. Přestože je jen zlomkem procenta všech vod na zemi, je jak vidíte na fotografiích i fotograficky velmi rozmanitá a pro fotografa krajináře pravým potěšením a rájem. Jen je třeba jí vidět správným fotografickým okem. Autor se tématu zhostil opravdu mistrovsky a jsme rádi, že máme v našem fotoklubu a městě takového krajináře. Přejeme mu do dalších lovů beze zbraně to naše fotografické „Dobré světlo“.

rv281010e

Aktuální ČSF

cover 23-172

ČSF FACEBOOK

id877f

Informace pro vystavovatele

Víte o zajímavé výstavě, která zde není zveřejněna? Jste pořadatelem výstavy, nebo provozovatelem výstavní galerie? Informace o výstavách nám můžete zasílat na adresu uvedenou v kontaktech ZDE, a my je rádi zveřejníme. Je-li to možné, přiložte též ukázkovou fotografii. Provozovatelům výstavních síní, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci, nabízíme možnost přímého vkládání informací na stránky výstav prostřednictvím našeho redakčního systému.