On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je sobota, 22. července 2017

rss

Mlžné opary

 

ev181913Fotografie, které vystavuješ v Daguerre, zachycují tvé procesuální aktivity v krajině, které uskutečňuješ bez přítomnosti diváka. Čím je pro tebe důležité, že je zachycuješ na fotografie?
Ve své praxi pracuji hlavně pomocí malby světlem, což je ve své podstatě světlocitlivý proces, stejně jako je fotografie. Jsou to tedy zřejmě její mechanismy a způsoby zachycování, jež fotografie nabízí. Jsou to jiné možnosti lišící se od způsobů, jež může zachytit 'vlastní optická soustava' - našich očí.

Jakým způsobem fotografie tento tvůj projekt dále rozvíjí?
Je to svým způsobem další element, který hlavně v přítomnosti aerosolu dokáže zcela měnit formu struktury, jež bude vytisknuta jako kopie neexistující reality, kterou by jinak naše oči nebyly schopny pojmout.

Tvé barevné performance probíhají ve volném prostoru a podléhají tedy přirozeným přírodním procesům v okolí. Snažíš se během procesu opary nějak manipulovat?
Zcela určitě. Vlastně jedním z mých prvních konceptů tohoto projektu bylo pracovat s látkami, které jsou ze své podstaty teoreticky abstraktní, v praktické rovině jsou však již alespoň částečně hmatatelné. Proto jsem se v počátečních fázích projektu pokoušel barevné aerosoly všemožně ohýbat a tvarovat. Ale čím více chtěl člověk aerosol ovládat, tím více kompromisů musel nacházet , díky čemuž začínal sám sebe limitovat od původních intencí, a proto ve druhé, zatím nezveřejněné části Umělých Oparů, kladu důraz především na splynutí s dynamikou samotného místa.

 


 

Výstava potrvá: Do 5.1.2014
Salon Daguerre, Slovákova 1, Brno
Otevírací doba: Po - Ne od 16 - 1 hod.
http://www.daguerre.cz/cs/ondrej-chmel-mlzne-opary

 

Aktuální ČSF

cover 23-172

ČSF FACEBOOK

id877f

Informace pro vystavovatele

Víte o zajímavé výstavě, která zde není zveřejněna? Jste pořadatelem výstavy, nebo provozovatelem výstavní galerie? Informace o výstavách nám můžete zasílat na adresu uvedenou v kontaktech ZDE, a my je rádi zveřejníme. Je-li to možné, přiložte též ukázkovou fotografii. Provozovatelům výstavních síní, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci, nabízíme možnost přímého vkládání informací na stránky výstav prostřednictvím našeho redakčního systému.