On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je sobota, 22. července 2017

rss

Jaroslav Kučera

rv91010cVýstava jednoho z nejvýznamnějších představitelů české dokumentární humanistické fotografie.

Jaroslav Kučera (narozen 19. prosince 1946) soustavně fotografuje od konce šedesátých let. Vystudoval sice stavební fakultu ČVUT v Praze, ale živil se a živí jako samostatný fotograf, například architektury. Ve své volné tvorbě se věnoval převážně sociálnímu dokumentu. Několik jeho snímků vešlo v české společnosti v obecnější známost: například momentka, na níž Václav Havel spontánně objímá v pražské Laterně Magice v listopadu 1989 Alexandra Dubčeka, anebo dynamické záběry z antiglobalizačních protestů v Praze – jeden z nich byl vyhlášen fotografií roku 2000 v soutěži Czech Press Photo.

rv91010eVýstava v Leica Gallery Prague, nazvaná Černobíle, ovšem klade důraz na Kučerovu nereportérskou, vpravdě volnou tvorbu, která už čtyři desítky vzniká na ulicích, v zákoutích, průchodech nebo restauracích hlavního města. Je to setkání s Kučerou intimním, pozorujícím, nementorsky glosujícím, melancholickým. Je to výstava o setkáváních i míjeních. O slavnostech i každodennosti.

Vernisáž: 11.11.2010
Výstava potrvá do dne: 30.12.2010
Leica Gallery Prague, o. p. s.
Školská 28, 110 00 Praha 1

Provozní doba galerie a kavárny
pondělí-pátek 10-20 hodin
sobota-neděle 14-20 hodin

Aktuální ČSF

cover 23-172

ČSF FACEBOOK

id877f

Informace pro vystavovatele

Víte o zajímavé výstavě, která zde není zveřejněna? Jste pořadatelem výstavy, nebo provozovatelem výstavní galerie? Informace o výstavách nám můžete zasílat na adresu uvedenou v kontaktech ZDE, a my je rádi zveřejníme. Je-li to možné, přiložte též ukázkovou fotografii. Provozovatelům výstavních síní, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci, nabízíme možnost přímého vkládání informací na stránky výstav prostřednictvím našeho redakčního systému.