On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je pátek, 23. června 2017

rss

Jan Reich

ev1211_copy_copyGambitPHOTO pořádá v pražské galerii Zlatá lilie na Malém náměstí v Praze výstavu JAN REICH. Připomíná tak významného českého fotografa - jako krajináře i vyznavače městských, především pražských, scenérií. Komorní, ale přesto reprezentativní, průřez Reichovou tvorbou od 80. let nabízí ukázky z kolekcí Praha, Bohemia a Krajina, kontakty z černobílých negativů byly zvětšeny.                                     

Jan Reich (1942–2009) v roce 1970 absolvoval obor výtvarná fotografie na pražské FAMU, je autorem pozoruhodných cyklů a knižních publikací, z nichž Praha byla nominována na Nejkrásnější knihu roku 1993. Za nejzralejší Reichovo dílo je odborníky považována publikace Bohemia z roku 2005 zachycující český venkov v desetiletí 1994 až 2004. Jeho fotografie jsou součástí domácích i zahraničních uměleckých sbírek.

Galerii ev1211_copyZlatá lilie provozuje Nadace českého výtvarného umění, jejím partnerem pro první rok nové výstavní koncepce orientující se především na českou i světovou fotografii a design je galerie GambitPHOTO. Program je rozdělen na 10 autorských výstav – one man show – doplněný výstavami skupinovými.

 


Výstava potrvá : do 28.2.2011
Galerie Zlatá Lilie
Malé náměstí 12, Praha 1                                    
Otevřeno : denně od 12 - 18 hodin

Aktuální ČSF

cover 23-172

ČSF FACEBOOK

id877f

Informace pro vystavovatele

Víte o zajímavé výstavě, která zde není zveřejněna? Jste pořadatelem výstavy, nebo provozovatelem výstavní galerie? Informace o výstavách nám můžete zasílat na adresu uvedenou v kontaktech ZDE, a my je rádi zveřejníme. Je-li to možné, přiložte též ukázkovou fotografii. Provozovatelům výstavních síní, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci, nabízíme možnost přímého vkládání informací na stránky výstav prostřednictvím našeho redakčního systému.
Banner
Banner