On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je sobota, 22. července 2017

rss

Divočina v obrazech

id179a-SVýstava fotografických obrazů Rostislava Stacha a Václava Šilhy (člena redakční rady Československé Fotografie): Divočina v obrazech - fotoobrazy na malířském plátně v dřevěných rámech, dávají snímkům zcela nový rozměr. Snímky zvířat a krajin v sobě spojují malířskou techniku s fotografickou dokonalostí zachycení detailu. Zážitek ze shlédnutých snímků se tak umocňuje o další umělecký prvek kterému dává vyniknout i velký formát vystavovaných děl.

50 velkoformátových fotoobrazů 90x60 cm zachycuje volně žijící zvířata a divokou přírodu z různých koutů naší planety. Fotografie představují průřez mnohaletou tvorbou obou autorů.

Výstava má za cíl seznámit návštěvníky se stále ubývajícími divokými přírodními kouty světa, kde se život zvířat ještě i dnes odehrává ve stejné rovině, jako tomu bylo před lety na většině míst naší planety. Prostřednictvím snímků a audiovizuálních ukázek představí nejen exotické destinace, jakými je např. Afrika, ale i místa méně vzdálená, jakými jsou vybrané evropské přírodní lokality, včetně naší přírody. Kolekce snímků se zaměří nejen na portréty zvířat, ale také na ukázky dějů, které se v divočině odehrávají (lov, páření, výchova mláďat apod.) a také na snímky krajiny, ve které divoká zvířata žijí.

Na realizaci výstavy se budou podílet i další spoluatoři, kteří pro výstavu zapůjčí některé exponáty, nebo dodají filmové ukázky, které budou expozici doprovázet.

id179d id179b id179c

Výstava bude doplněna audiovizuálními ukázkami (video smyčky) , které návštěvníkům přiblíží nejen život zvířat v divočině, ale také práci profesionálních wildlife fotografů v terénu. Dále bude výstava provázena dalšími snímky z dílny obou autorů, které budou v průběhu výstavy průběžne promítány. Fotografie a filmové ukázky doplní zoologické exponáty (např. kůže, lebky zvířat apod.) a také etno předměty, přibližující návštěvníkům život obyvatel představovaných oblastí (masky, šperky, zbraně, oděvy, užitkové předměty apod). Exponáty i fotografie budou doplněny popisky.

Místo konání výstavy : Praha 1, Národní Muzeum, Václavské náměstí 68
Termín konátní výstavy : únor - červen 2011
Datum vernisáže : 8. únor 2011 v 17.00 hodin

Pro tuto výstavu byly zřízeny speciální webové stránky: www.divocinavobrazech.cz

Aktuální ČSF

cover 23-172

ČSF FACEBOOK

id877f

Informace pro vystavovatele

Víte o zajímavé výstavě, která zde není zveřejněna? Jste pořadatelem výstavy, nebo provozovatelem výstavní galerie? Informace o výstavách nám můžete zasílat na adresu uvedenou v kontaktech ZDE, a my je rádi zveřejníme. Je-li to možné, přiložte též ukázkovou fotografii. Provozovatelům výstavních síní, kteří mají zájem o dlouhodobou spolupráci, nabízíme možnost přímého vkládání informací na stránky výstav prostřednictvím našeho redakčního systému.