On-line magazín českých a slovenských fotografů
headerHome
Banner

Dnes je pátek, 23. června 2017

B+W filtry v praxi 2

id876sVítejte u sledování druhého studia B+W. V této části seriálu si ukážeme práci s předsádkovými čočkami B+W o různé mohutnosti a v kombinaci s různými ohnisky objektivů, uvidíte také mnoho ukázek fotografií, jež si díky kvalitě předsádek B+W nijak nezadají s výsledky ze špičkových makroobjektivů, a uvidíte přímo průběh jejich fotografování. Seznámíme vás také s novým profesionálním portrétním filtrem B+W Soft Pro, a na závěr si připomeneme hvězdičkové filtry, které najdou uplatnění také při natáčení videoklipů s digitální zrcadlovkou, a díky použití optického skla Schott nezamlžují obraz.

I v době digitálních fotoaparátů a počítačových programů pro úpravu fotografií mají ve fotobrašně své místo B+W efektové filtry. Úprava obrazu ještě před vstupem světla do objektivu je vždy kvalitnější, a nepřináší ztrátu obrazových informací, jako následná postprodukce v počítači, protože uživatel optimalizuje obraz ještě v jeho analogové formě, která má neomezené množství barev a tónů.

UPOZORNÉNÍ! Pro zachování vysoké kvality a ostrosti fotografií pořízených s B+W předsádkovými čočkami je toto video prezentováno v SHQ kvalitě. Pokud máte pomalejší internetové připojení, buďte při streamování trpěliví a před spuštěním videa vyčkejte, než se jeho větší část uloží do interní paměti vašeho počítače.

This text will be replaced