On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner

Dnes je pátek, 26. května 2017

V přísvitu růžovém

Svítání nad ostrovem Tajvan Každý fotograf přírody ví, že nejkrásnější je krajina navečer nebo zrána, kdy slunce kouzlí svými paprsky a halí krajinu do neuvěřitelných barevných nálad.

Vloni na jaře jsme s kamarádem Ivanem z fotoklubu Černá slunečnice fotografovali na břehu Lipna ostrůvek tajuplného jména Tajvan. Pracoval jsem tehdy ještě s diapozitivním filmem Fuji Velvia, který vynikal velmi sytými barvami. Po vyvolání filmu jsem nevěřil svým očím. Ranní Lipno na jednom z obrázků zářilo neuvěřitelnou růžovou barvou. Od té doby jsem mnohokrát vstával ještě za tmy a vyrážel za dalšími a dalšími záběry ranní přírody. Postupně jsem si uvědomoval, že růžové světlo, které se mi poprvé zjevilo onoho rána na Lipně, je v přírodě opakovaný jev, nastávající často před východem slunce. Trvá však krátce, něco kolem deseti až patnácti minut. Záleží na tom, zda je či není slunce schováno za mraky a také na úhlu, ve kterém zespoda na oblaka svítí.

Pálavské ránoKdyž jsme opět s kamarády z Černé slunečnice letos v polovině října stáli na břehu střední novomlýnské nádrže pod Pálavskými vrchy a fotografovali osamělý strom tyčící se nad klidnou vodní hladinou, čekal jsem na růžový přísvit již záměrně.  Za ranního zpěvu ptáků se opět rozehrálo kouzelné divadlo a já v úžasu hleděl na barevnou scenérii před mýma očima. Vznikla tak druhá fotografie - jak jinak než mezi nocí a dnem v přísvitu růžovém. Ze série snímků jsem vybral ten, na kterém jsou růžové barvy nejintenzivnější.


MichalHejna80 Autor: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.michalhejna.cz
Banner

Výběr z článků

Vážení čtenáři, dnešním dnem jsme zahájili elektronickou distribuci magazínu Československá Fotografie, a to pro platformy PC, Mac, Android a také iPad. Než jsme po původním ohlášení záměru na bázi Yudu stačili připravit avizovanou anketu, byl spuštěn český terminál elektronického prodeje časopisů, což vše usnadnilo, a díky tomu bylo možné rovnou zahájit elektronickou distribuci...

Celý článek…

Výběr z blogů

Mohutný rozvoj digitální fotografie a především technologií s ní spojené přinesl ,kromě donedávna nedosažitelných technických vymožeností a zdokonalení pro téměř každého fotografického nadšence, v důsledku komerčního boje výrobců- (pro nás zákazníky jen dobře), také několik jevů pro tvorbu fotgrafie méně prospěšných. Řekl bych, že nám ten typický zapálený fotoamatér…

Celý článek…
Banner

Jak být bloggerem

Máte co říci ostatním fotografům a chtěli byste se stát Bloggerem on-line magazínu ČS Fotografie? Napište nám, přidejte pokud možno také odkaz na vaše vlastní internetové stránky nebo jinde publikované příspěvky, a my vám zašleme podmínky a pravidla pro Bloggery. Upozorňujeme, že na našem Blogu není možné přispívat anonymně a je proto nutná ověřitelná registrace!
Banner

Anketa ČSF 2

Preferuji fotoaparáty: