On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je pondělí, 1. května 2017

Nový systém NIKON 1

id678sAmsterdam, Nizozemí, 21. září 2011: Společnost Nikon dnes představuje systém Nikon 1 – revoluční systém digitálních fotoaparátů, které jsou navrženy od samého základu tak, aby bez jakýchkoliv kompromisů umožňovaly zaznamenávat statické snímky i video té nejvyšší kvality. Tato nová generace je vybavena zcela novými fotografickými funkcemi, jako je technologie pořizující snímky před a po stisknutí tlačítka spouště, která je rychlejší než vy a umožňuje vám fotografovat zcela novým způsobem, který znamená, že už nikdy žádnou situaci nezmeškáte. Zachytí i ty nejpomíjivější životní okamžiky, oživí vaše snímky a umožní vám zachytit takové záběry, na které jste dříve ani nepomysleli.

Společnost Nikon nastavuje uvedením dvou revolučních fotoaparátů – Nikon 1 V1 a Nikon 1 J1 – zcela nový standard, co se týče rychlosti, přesnosti ostření, množství nových vlastností a mobility. Fotoaparáty Nikon 1 nám předvádějí zcela nové možnosti tohoto mobilního systému, který je vybaven nejrychlejším automatickým zaostřováním a sériovým snímáním na světe1, zcela novými fotografickými režimy, unikátními kompaktními objektivy série 1 NIKKOR a kompatibilním příslušenství Nikon 1.

„Jedná se o nejvýznamnější novinku společnosti Nikon od uvedení digitálního fotoaparátu před 14 lety,“ říká Takami Tsuchida, prezident společnosti Nikon Europe. „Uvedením systému Nikon 1 na trh přinášíme dva průlomové fotoaparáty s výměnnými objektivy, které jsou plné revolučních technologií.“

Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon Europe, říká: „Vývojářům společnosti Nikon se podařilo uložit neuvěřitelně výkonný mikroprocesor a obrazový snímač do štíhlé, minimalistické konstrukce fotoaparátů systému Nikon 1: lidé budou moci pořídit takové snímky, o kterých se jim dříve ani nesnilo. Kromě toho, že fotoaparáty Nikon 1 jsou nejrychlejšími modely na světě, mají také dosud nevídané funkce - Pohyblivá momentka a Inteligentní výběr snímku, které umožní lidem zaznamenat dění kolem sebe způsobem, který si ani neuměli představit. Objektivy 1 NIKKOR jsou jedinečné tím, že byly navrženy pro precizní fotografii i natáčení videosekvencí.“

Podrobné informace, galerie produktů, ukázkové snímky a technické parametry najdete na speciálních stránkách nového systému ZDE (vše v češtině).

Výběr z článků

Flexibilnější zpravodajství o dění v magazínu Československá Fotografie, živá komunikace, aktuální zprávy a bezprostřednější kontakt s našimi čtenáři, snadné vkládání příspěvků a backstage videosekvencí z přípravy časopisu, vzájemné poznávání našich příznivců, to vše začíná nabízet nově zřízený profil magazínu Československá Fotografie, který je od dnešního dne pro vás také na FACEBOOKU.

Výběr z blogů

Fotograf si svůj příběh vždy hledá. Na rozdíl od běžného mačkače, kreativní fotograf mívá hlavu plnou nápadů, plánů a představ, které stále kvasí, dokud nedozrají do výsledné cesty, díky níž posléze nejlépe „zhmotní“ své fotodílo. Leckteří toho nemají plnou jen hlavu, ale i plný blok naditý poznámkami.

Celý článek…

Anketa ČSF 1

Pro fotografii je důležité:

Anketa ČSF 2

Preferuji fotoaparáty: