On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je úterý, 28. března 2017

Gitzo Ocean Serie

id857sGitzo Ocean je nová speciální řada stativů pro použití v extrémních podmínkách. Odolné vůči agresivním vlivům prostředí jako je slaná voda, vlhkost a nečistoty, to vše ve vrcholném designu, který nadchne každého znalce, nechybí dokonalé, pro Gitzo příslovečné řemeslné zpracování. Nové stativy Gitzo Ocean jsou navrženy tak, aby fotografům poskytovaly vynikající pevnost a stabilitu v těch nejnáročnějších podmínkách.

id857a

Stativy Gitzo Ocean jsou odolné vůči korozi mořské vody, vlhkosti a dalším agresivním přírodním vlivům. To vše díky pečlivému výběru materiálů, povrchové úpravy a konstrukčnímu řešení jako je sealed leg-locks, které chrání před vniknutím bláta, písku, prachu a odvádí nečistoty z mechanizmů stativu.

id857b

Stativy Ocean jsou ideální pro špičkové, těžké fotografické vybavení při fotografování v divočině, v krajině, při cestování a sportovní fotografii. V odlehlých a nehostinných místech, kde právě správné, spolehlivé a odolné vybavení vytváří rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Díky své extrémní odolnosti a přesné technice zpracování mají nové stativy Ocean jedinečné místo mezi ostatními výrobky značky Gitzo.

id857c

Série stativů Gitzo Ocean je složena ze čtyř modelů série 1, 2, 3 a 5. Větší modely série 2, 3 a 5 vycházejí designově z nedávno uvedené série Systematic s možností výměny středových komponentů. Modely série 1 využívají technologie stativů Gitzo Traveler, díky které je možné otočit nohy stativu o 180 stupňů a získat tak extrémně kompaktní složenou délku. Všechny stativy Ocean mají stativové nohy vyrobené z uhlíkového vlákna Gitzo 6X. Veškeré další prvky jsou vyrobeny z antikorozní slitiny aluminia.

Výhody nových stativů Ocean:

ODOLNÉ - SNADNÁ ÚDRŽBA • Speciálně navržené a konstruované zámky Ocean G-lock chrání před vniknutím písku, prachu a bahna dovnitř stativových noh. Voda která pronikne dovnitř je vytlačena sekcí trubek, jež působí jako vzduchový polštář.

RYCHLE NASTAVITELNÉ • Otevření a zavření horního odlitku stativu z důvodu výměny je rychlé a jednoduché. Šroub vyžadující použití klíče byl nahrazen páčkovým šroubem s ráčnou.

BEZPEČNÉ A SPOLEHLIVÉ • Díky pojistce nemůže vaše vybavení ze stativu spadnout, a to i přesto, že necháte horní odlitek otevřený.

ODOLNÉ V EXTRÉMNÍM PROSTŘEDÍ • Díky pečlivému výběru materiálů odolných vůči korozi, a ochranným povrchovým úpravám, můžete stativ Ocean používat v agresivním prostředí, slané vodě, v bahnitých oblastech nebo v oblastech s vysokou vlhkostí.

id857d

Výběr z článků

Vážení čtenáři, návštěvníci stránek Československé Fotografie, zákazníci a fotografové, jak bylo avizováno v ČSF 2, dnes v dopoledních hodinách byl otevřen náš zcela nový e-shop, a srdečně si vás proto dovolujeme pozvat k jeho návštěvě. Po téměř dvouleté peripetii s dosavadním e-shopem máme pro vás připraven stylový, a věříme že i reprezentativní obchod, který nám umožní pružněji...

Celý článek…

Výběr z blogů

„Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti vysílením, ale stálo to za to. Jsem plný dojmů, ale něco malého by se do mne určitě ještě vešlo…“ Začínat úvodníkem plným citátů zneuznaného českého génia Járy Cimrmana na první i druhý pohled s prostředím fotografie nemá nic společného, ale skutečností je, že jsem si fotografování už tak dlouho neužil, jako oněch 14 dní v Krkonoších…

Celý článek…

Anketa ČSF 1

Pro fotografii je důležité:

Anketa ČSF 2

Preferuji fotoaparáty: