On-line magazín českých a slovenských fotografů
Banner
Banner

Dnes je pondělí, 1. května 2017

Fotosoutěž ČSF • Propozice

BANsout160Do fotosoutěží vypisovaných v magazínu Československá Fotografie jsou snímky přijímány v elektronické podobě. Při zasílání soutěžních fotografií je nutné dodržet několik pravidel ve způsobu zpracování a uložení soutěžních snímků.

Termín uzávěrky příjmu soutěžních snímků je vždy 6. den každého lichého měsíce, snímky zaslané po tomto termínu budou automaticky zařazeny do dalšího soutěžního kola.

Uzávěrky: 6. ledna / 6.března / 6.května / 6.července / 6.září / 6.listopadu

PROPOZICE:

Soutěžní snímky zasílejte výhradně prostřednictvím našeho jednoduchého formuláře, který je k dispozici zde: SOUTĚŽNÍ FORMULÁŘ

Snímky zasílejte výhradně ve formátu *.jpg přitom soubory vždy ukládejte s ICC profilem, a to AdobeRGB v optimálním případě, v sRGB v případě, že nemáte jinou možnost. Soubory zaslané bez ICC profilu budeme zobrazovat automaticky v barevném prostoru sRGB. Snímky upravte na rozměr delší strany 2500 bodů. Pro uložení snímku zvolte vysokou kvalitu komprese, např. úroveň 9 a více ve Photoshopu. Každý soutěžící může do soutěže zaslat maximálně 3 snímky do každé kategorie, tedy maximálně 9 snímků pro každé soutěžní kolo. Soutěžní kategorie jsou:

A - Člověk • B - Příroda a krajina • C - Artefakt

Název souborů:

Veškeré soutěžní fotografie musí být uloženy s názvem soutěžní fotografie, a to včetně interpunkčních znamének, slova proložena podtržítkem, a na konci názvu je uveden kontrolní kód, například:

Svítání_nad_jezerem_VM.jpg

Tyto stálé fotosoutěže jsou vypsány výhradně pro čtenáře magazínu Československá Fotografie, nikoliv pro širokou veřejnost, v názvu souboru proto nezapomeňte uvést kontrolní kód. Jako kontrolní kód budou sloužit vždy iniciály autora textu článku (např. VM u Věry Matějů, SL u Soni Lechnerové atp), který bude otištěn v magazínu ČS Fotografie, v aktuálním vydání (v prodeji) v době uzávěrky soutěže, a to na straně 16 (nemusí to být začátek nebo konec článku). Pro čtenáře elektronického vydání magazínu je platná strana 18.

Upozorňujeme soutěžící, že soutěžní snímky budou otištěny s tímto zadaným názvem (samozřejmě bez kontrolního kódu), a pokud váš snímek název nemá, uložte soutěžní soubor se jménem Bez_názvu_01_VM.jpg (opět musí být připsán kontrolní kód).  Číslo v tomto případě určuje pořadí snímku ve vámi obeslané kategorii. Oproti přechodnému období nic jiného soubory ve svém názvu nebudou obsahovat, (tedy ani jméno autora, rok narození a kategorii), neboť toto automaticky doplní náš systém na základě vašich údajů ve formuláři.

Zasláním snímků do fotosoutěže ČS Fotografie prostřednictvím formuláře autor dává automaticky souhlas ČS Fotografii s jejich případným publikováním v rámci fotosoutěží v magazínu, a to v jeho tištěné i elektronické podobě, s jejich publikováním v rámci rubriky Fotoklinika, a s případným honorovaným využitím jako ukázek pro články v magazínu ČS Fotografie.

Zasláním soutěžních snímků prostřednictvím výše uvedeného formuláře potvrzujete, že jste autorem zaslaných snímků a držitel jejich autorského práva (©), a že nejste profesionálním fotografem (příjem z činnosti fotografa není více než 50 % vašich celkových příjmů).

Pro usnadnění administrativní práce se zásilkami vás žádáme o dodržení všech výše uvedených pravidel a propozic.

Výběr z článků

Dobrodružství je nedílnou součástí života Chrise McLennana. V zemi Papua Nová Guinea zažil Chris víc než dobrodružství. Papua Nová Guinea představuje jednu z nejprimitivnějších kultur na světě. Kmenové války jsou stále součástí každodenního života tak, jako před mnoha staletími. Kanibalismus zdaleka není vzdálenou minulostí...

Celý článek…

Výběr z blogů

Toto povídání volně navazuje na článek Světelné instalace v krajině Aneb Fotolandart, který vyšel v Československé fotografii č. 4/2011. Byl o tom, jak s Ivanem Bumbou z fotoklubu Černá slunečnice přistupujeme k fotografování krajiny, kterou přetváříme pomocí světel a dlouhých expozic k obrazu svému. Nejde nám o její věrné zobrazení. Naopak. Snažíme se nahlédnout pod povrch obyčejných věcí a okouzleni novou realitou...

Celý článek…

Anketa ČSF 1

Pro fotografii je důležité:

Anketa ČSF 2

Preferuji fotoaparáty: